אודות

בהכשרתי אני  פסיכולוגית קלינית המטפלת במבוגרים ונוער.

סיימתי את התואר השני (M.A) בפסיכולוגיה קלינית וקלינית חינוכית באוניברסיטה העברית. בנוסף למדתי לימודי תואר ראשון ושני בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה. תחילת דרכי החלה בתחום הטיפול בילדים ובנוער, במפגש  'on line ' עם השנים המעצבות באופן בולט את אשיותינו. התייחסותו של פרויד לילד כאבי האדם שזורה מאוד בתודעתי הטיפולית בבואי למפגש עם הנפש הבוגרת,  כך גם משמעות וחשיבות היכולת למשחק, יצירתיות ודמיון כמטרה התפתחותית חשובה לנפש בריאה.  הבסיס הרחב שניתן לי בשנות לימודי והתנסותי הקלינית עם גילאים אלו טמון ושזור בטיפולי עם בוגרים ומבוגרים.

את הכשרתי הקלינית רכשתי במרכז טיפול יום לנוער בתל השומר, במחלקה להפרעות אכילה בשניידר, במחלקת יום בגהה, ובשנות התמחותי בשרותי הייעוץ הפסיכולוגי של אוניברסיטת ת"א בטיפול בסטודנטים .

הטיפול הפסיכודינמי הפרטני שהינו ליבת הטיפול בקליניקה, עוסק בתהליך ומסע של שניים עבור האחד. תהליך לא פשוט שדורש הן ממני כמטפלת והן מהמטופל מעורבות , בחינה ואימוץ של השפה הפנימית והחיצונית כמסמלת את נבכי הנפש , מטעניה ומסעותיה. חיפוש אחר הסבכים בהם אנו כבולים , אלו שכבלנו עצמנו או שהביאונו החיים עצמם . המטרה היא להרחיב את ההבנה ובכך את דרגות החופש בהתנהלות בעולם .

בשנות התמחותי, לצד הטיפול הדינמי הפרטני, העברתי קבוצות חרדת בחינות ודחיינות אקדמית . פגשתי סטודנטים שרגילים לתפקוד טוב אשר מצאו עצמם חסרי אונים , מנוטרלים , לא פעם חווים התקף חרדה מציף (ולמדו כי חוו למעשה התקף פאניקה). הם חפשו מישהו ש'יעשה להם סדר' בכאוס שחוו וייתן כלים להתמודדות. התנסות זו העלתה את המודעות לשכיחות ולהזדקקות לכלים בסיסיים בקרב הלומדים לוויסות רגשות , מחשבות  ותחושות סומאטיות, בעיקר חרדה ולחץ, לשם הקלה בתחושתם ובתפקודם האקדמי. טיפול בקבוצה וטיפול פרטני בתחום מועבר כיום בקליניקה הפרטית שלי. חלק מהמשתתפים ממשיכים  לטיפול פרטני דינמי על מנת להמשיך בתהליך עבודה עצמית נפשית עמוק ורחב יותר.

הכשרה נוספת רכשתי בתחום אבחוני דרך ריכוז הדרכה וניהול מערכים וסוללות אבחון פסיכולוגיים  משך שנים רבות במרכזי למידה שונים . בין המרכזים  מכללת ברושים, מרכזי אלבאום והמדור ללימודי חוץ של האוניברסיטה העברית . הכשרה זו עומדת לרשותי במפגשים למטופלים המתלבטים בדרכם התעסוקתית, עומדים בפני ריאיון עבודה או בתהליכי קבלה הדורשים כתיבת קורות חיים או ריאיון קליני.

בנוסף הייתי חלק מהסגל האקדמי של ביה"ס לרפואת שיניים בתכנית להקניית יסודות פסיכולוגים לרפואנים, כמו כן ליוויתי מטופלים בקליניקה האקדמית בהיפנוזה ודמיון מודרך להתמודדות עם פוביה .